Fakültemizde Fidan Dikme Etkinliği

Fakültemizde Fidan Dikme Etkinliği

Fakültemiz tarafından Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen "Bir Fidan da Sen Dik" isimli etkinlik kapsamında fakülte bahçesine 100 adet fidan dikildi.

Fakültemiz bahçesinde Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalının öncülüğünde düzenlenen etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayhan Kahraman, Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimiz, Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu öğretmenlerinden Ayşe Aysun Aslan ve öğrencileri katıldı.

İlkokul öğrencilerinin konuşma yaptığı ve gitar dinletisinin sunulduğu etkinlikte Fakültemizin, DPÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ile Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünden temin ettiği 100 adet fidanın toprakla buluştu. Fidan diken öğrenciler, doğanın korunması ve yeşil alanların artırılması için önemli bir adım atmanın gururunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, etkinliğin açılış konuşmasında doğanın önemine vurgu yaparak bu tür faaliyetlerin sürdürülebilirlik adına büyük bir değer taşıdığını belirtti. Dekanımız Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal ise öğrencilere ve katılımcılara teşekkür ederek bu tarz etkinliklerin öğrencilerin çevre bilincini artırmada önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Fidan dikim etkinliği toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2024, Salı