“Sessizlerin Sesi“ Konferansı

“Sessizlerin Sesi“ Konferansı

Fakültemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Sessizlerin Sesi etkinliği düzenlendi.

Mehmet Âkif Ersoy Konferans Salonu'nda Sesimi Duyan var Mı?, Teknofest, Fotoğrafçılık ve Sinema, Proje Eğitim ve Kültür ile Siyasal Düşünceler topluluklarımız tarafından düzenlenen etkinlikte Dekanımız Prof. Dr. Fulya TOPÇUOĞLUN ÜNAL, Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Derneği Başkanı Nimet SARIKAYA, akademisyenlerden Dr. Öğr. Üyesi Ali Samet ÖNGEN ve Öğr. Gör. Osman AÇAR konuşmacı olarak yer aldı.

Açılış konuşmasını Prof. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL'ın yaptığı etkinlikte Nimet SARIKAYA, başkanı olduğu Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Derneğinin kuruluş sürecinde ve sonrasında karşılaştığı zorlukları ve bugün yürüttükleri faaliyetleri katılımcılarla paylaştı. Dr. Öğr. Üyesi Ali Samet ÖNGEM, DPÜ TEKNOFEST takımlarının işitme engelli bireyler için hazırladığı proje hakkında bilgiler aktardı. Öğr. Gör. Osman AÇAR ise danışmanı olduğu Sesimi Duyan Var Mı? Topluluğunun faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından katılımcılara iştitme engelli bireyler arasında yaygın olan ve el-göz koordinasyonunu sağlayan hemsbol sporunun tanıtımı yapıldı.

Etkinliğin sonunda konuşmacılara günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

Son Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2024, Perşembe